Фан клуб: Јувентус

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Duci GEGE on Вто Дек 30, 2008 11:52 pm

значи нигде не пишува дека некој е и за милан и за ЈУВЕ... ах дор4о дор4о сите не збунуваш
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by alekfcjuve on Сре Дек 31, 2008 1:06 pm

дор40 нека си пишува у милан зс овде може нешто да му се случи !!! хахха Twisted Evil

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by nikle22 on Нед Јан 04, 2009 7:20 pm

Што му е потребно на Јуве
- Јас мислам еден дефанзивец и играч од типот на Диего... со оглед на тоа што веќе сме заинтересирани за Диего и Силва би било супер некој од нив да дојде во нашите редови

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Duci GEGE on Нед Јан 04, 2009 7:28 pm

апсолутно се сложувам со Никле дека на ЈУВЕ им треба Диего, но мислам дека нема да биде лошо и Шваинштаигер да дојде,а за дефанзивци мислам дека не ни се толку потребни ама нема да биде лошо да дојде некој дефанзивец ко Серхио Рамос
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by nikle22 on Вто Јан 06, 2009 12:54 am

Дефинитивно сме најбројни фановите на Јуве

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Duci GEGE on Вто Јан 06, 2009 12:58 am

па како нема лабаво со ЈУВЕ, а и плус за фанови Аце се рачуна за двајца
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by alekfcjuve on Вто Јан 06, 2009 3:19 am

Duci GEGE напиша:па како нема лабаво со ЈУВЕ, а и плус за фанови Аце се рачуна за двајца

Само двајца? Јас мислев повеќе што сакате да го скршам некој од ќотек и тоа ќе биде се со ред!Иначе Јуве го меркаат Овен од Њукасл ама мислам дека не им треба таков играч кој е подложен на многу повреди!

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by nikle22 on Вто Јан 06, 2009 1:42 pm

Да во право си за Овен прочитав и јас вчера на гол.... но имало еден проблем. Овен барал преголема плата и гаранција дека ќе биде прво тимец. Незнам за платата може ќе му ја дадат а за првотимец тоа ќе видиме, барем додека Дел Пиеро е во оваа форма тешко...

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Duci GEGE on Вто Јан 06, 2009 2:59 pm

абе Никле брат чим си прочитал на гол лажат(гол=шпиц) на гол вистина ќе најдеш само кога некој официјално потпишал за некој клуб, иначе другото се се шпекулации


Последната промена е направена од Duci GEGE на Чет Јан 08, 2009 6:13 pm. Мислењето е променето 1 пати
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by alekfcjuve on Вто Јан 06, 2009 4:20 pm

Duci GEGE напиша:абе Никле брат чим си прочитал на гол лажат(гол=шпиц) на гол вистина ќе нјаддеш само кога некој официјално потпишал за некој клуб, иначе другото се се шпекулации

види го дуле им хакнал на гол страната хаха знам бе дуле али остај ги децата нека се порадуваат малце!!

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Duci GEGE on Нед Јан 11, 2009 6:08 pm

ајде момциииии ги мачкаме сиена... уште еднаш Дел Пиеро докажа дека е најдобар изведувач на сњлободни удари... една љубов ЈУВЕ!!!!!!
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by alekfcjuve on Пон Јан 12, 2009 1:03 am

После ќе ми речат овој бил добра оној бил добар во слободни, види го дел пиеро и оди лепи плочки.Зверот има 90% шут од слободни!

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Saint_GHB on Вто Јан 13, 2009 8:35 pm

Јуве але але =) најболје се
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Duci GEGE on Вто Јан 13, 2009 9:19 pm

Saint_GHB напиша:Јуве але але =) најболје се

опа уште еден навивач на ЈУВЕ епа добредојде
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Toci on Сре Јан 14, 2009 6:12 pm

Незнам што да кажам од дамна не сум гледал утакмица со Јуве Али сепак не се лоши
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Duci GEGE on Сре Јан 14, 2009 9:57 pm

Toci напиша:Незнам што да кажам од дамна не сум гледал утакмица со Јуве Али сепак не се лоши

не не се лоши најдоби се... една љубов ЈУВЕ
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by alekfcjuve on Сре Јан 21, 2009 2:28 am

Тоци како така за јуве !!!Немој живти се! Јувентус и никој друг еве сеа таман на три бода сме доближени и уште еден кикс на Интер како против Аталанта и прво место е наше!ЈЕЕЕЕЕЕЕЕ ЈУВЕ Very Happy

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Duci GEGE on Сре Јан 21, 2009 11:17 pm

ајде момци оваа сезона титулата е наша, интер немаат шанси да освојат покрај нас... една љубов ЈУВЕ
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Duci GEGE on Саб Јан 24, 2009 9:14 pm

ајде момциии вечер фиорентина ќе ги прегазиме и ваљда ќе му се приближиме на интер... една љубов ЈУВЕ
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Јувентус

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот