Кој ќе биде шампион?

Go down

Кој ќе биде шампион?

Пишување by qetpoi on Саб Дек 27, 2008 3:55 am

Оваа сезона доста интересна е италијанската Серија А. Дали мислите дека Интер може да го зачува првото место до последното коло?! Тука е и опасниот Јуве, па и Милан не смее да се отпише, иако заостанува.

qetpoi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 141
Age : 25
Местолокација : Куманово
Поени :
120 / 100120 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by nikle22 on Саб Дек 27, 2008 4:00 am

Јас иако сум навивач на Јуве објективно гледано мислам дека титулата ќе заврши во рацете на Интер, може тука да замеша нешто Јуве конци но Милан сметам дека нема шанси затоа што тие немаат добра одбрана сезонава, ако купат нешто во јануарскиот преоден рок тогаш можно е но сепак шансите им се сведени безмалку на минимум
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by qetpoi on Саб Дек 27, 2008 4:02 am

Да, да, треба прво да почекаме да пројде зимскиот преоден рок, па да видиме во каква форма ќе се тимовите, уште половина сезона има, ништо не е готово.

qetpoi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 141
Age : 25
Местолокација : Куманово
Поени :
120 / 100120 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

КОЈ ЌЕ БИДЕ ШАМПиОН

Пишување by alekfcjuve on Саб Дек 27, 2008 1:21 pm

Какво е тоа прашање кој ќе биде шампион?Па се знае момците од Торино!!Ма каков Интер,Милан неможат тие со Јуве.Интер ќе попушти под притисокот на Бјанконерите.Сепак правиме муабет за ЈУВЕНТУС ЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ!!! Плус ако направат некое паметно засилување како:Диего или Бастиан леле газење!!
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by nikle22 on Саб Дек 27, 2008 1:23 pm

Ете го аце се најде на соодветно место, Аце навивач на Јуве уште од дете од мали ги гледавме и навивавме за нив а нормално и сеуште тоа го правиме cheers
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by Duci GEGE on Саб Дек 27, 2008 2:21 pm

каков Интер бе ЈУВЕ и никој друг!!!една љубов ЈУВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

...

Пишување by alekfcjuve on Саб Дек 27, 2008 4:09 pm

Кога играат Јуве земјата се тресе Виктор и Дани плачат !!!!!!!!!хахахахахахаххахх
пс- НЕ се дери на тераса!!! Very Happy
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by dor4o on Вто Дек 30, 2008 7:20 pm

Само одбрана фали на Милан. Ако купат добри одбрамбени ќе имаат шанси.
dor4o
dor4o
Чирак
Чирак

Број на мислења : 144
Местолокација : Скопје
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by Duci GEGE on Вто Дек 30, 2008 7:24 pm

на милан им фалат како прво младинци а како второ одбрана
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by Зевзек on Вто Дек 30, 2008 11:21 pm

ЛАцио ќе биде шампион бее!!!

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by alekfcjuve on Сре Дек 31, 2008 1:08 pm

Зевзек напиша:ЛАцио ќе биде шампион бее!!!

Хаха не ме засмејувај!! Ај чедо простено ти е зашто не си за никој од лузерите (Милан,Интер)!!!

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by Duci GEGE on Нед Јан 04, 2009 7:05 pm

Зевзек напиша:ЛАцио ќе биде шампион бее!!!

немој не ме радуј иако се добри сезонава Лацио немаат шанси да освојат титула покрај ЈУВЕ
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by miljan77 on Пон Јан 05, 2009 5:39 pm

Ма какви јуве па и интер ни лацио. Милан се шампиони и нема што.
miljan77
miljan77
Почетник
Почетник

Број на мислења : 66
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by Daki on Пон Јан 05, 2009 11:09 pm

FORZA LAZIO ако бидат 4 ќе биде голем успех тој Зарате е ѕвер ама помалку да себичи, ако дојде Елано и со Пандев ке бидат непобедливи а за шампион Јувентус

Daki
Почетник
Почетник

Број на мислења : 49
Age : 27
Местолокација : Скопје
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by alekfcjuve on Пон Јан 12, 2009 1:01 am

Интер киксна а Јуве се доближи .Момците од торино им дишат на Интер во врат ќе попуштат и они и Мурињо!!!

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by dAME on Пет Јан 16, 2009 9:54 pm

Јуве сигурно не !
dAME
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by nikle22 on Нед Јан 18, 2009 4:40 pm

Еве како некои прогнозираа за ова коло .... па сеа ова за Лацио незнам колку е точно и во ред да се стави али тие така типуваат

19-тото коло во Италија ќе го одбележат два дерби дуела, во Рим и во Милано. Нашите прогнози ќе бидат фокусирани на тие натпревари. Сигурна двојка би требало да биде Интер. На сите останати натпревари, слободно би можеле да бркате повисоки коефициенти. Единствено Рома е благ фаворит против Торино.

Лацио – Јувентус 1
Лацио влезе во серија од две победи. Можеби подобро ќе беше доколку тимот на нашиот Пандев имаше полесен противник во ова коло, но победа против Јувентус би значела повеќе од психолошки аспект, иако 3 бода се 3 бода. Ранниери сезонава изненади со младите откритија Маркисио и Маркиони, но и со формата на Дел Пеиро. Бидејќи минатиот викенд имавме релативно точно типување, но го промашивме Лацио, овојпат би играле навијачки, на Пандев. Пред 4 години ги издрибла Турам, Канаваро и Замброта и му даде гол на Буфон. Ветерот од топката од тој шут веројатно уште му зуи на еден од најдобрите голмани на денешницата, па да навиваме сите за Пандев против Јувентус. Ваква единица би била послатка од заработениот коефициент.

Милан - Фиорентина 1
Последните години, од доаѓањето на Анчелоти, основата на тимот на Милан се фудбалери кои играат добро на големи натпревари. Затоа два пати беше освоена Лигата на Шампионите, со уште едно загубено финале, но без титула во Италија многу години. Дуел на Сан Сиро против Фиорентина е одличен натпревар за ѕвездите од Милано. Кака, Пато и Роналдињо, кои заедно сезонава ги постигнаа речиси сите голови во лигата би требало да имаат уште една одлична вечер. Дејвид Бекам покажа дека има уште да игра. Типуваме убедлива победа на Милан, од 3:0

Аталанта – Интер 2
По минатонеделниот кикс на Интер дома, жртва би бил секој следен противник. Аталанта ја има таа несреќа да му стои на патот на Мурињо, по загубени планирани два бода. Ова е сигурна двојка, a би можеле да играте и на вкупно голови 0-2

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by Duci GEGE on Нед Јан 18, 2009 9:54 pm

хахахаха интер ботовите изгубија јеа јеа.... ајде момци вечер ЈУВЕ мора да тепаат против лацио
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by qetpoi on Пон Јан 19, 2009 5:30 am

Ееее, порано мислев Интер, сега некако ми се менува мислењето и Јуве и Милан се тука, ќе има голема борба, ќе видиме...

qetpoi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 141
Age : 25
Местолокација : Куманово
Поени :
120 / 100120 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by alekfcjuve on Сре Јан 21, 2009 2:32 am

Никле од ова утакмициве само една си фатил!ХААХАх како така јуве да изгуби немој! Али Интер си го сркнаа од Аталанта хаха Дони форевер!

Јувентус шампиони

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by andrEJ on Пон Фед 02, 2009 1:17 am

Јуве и никој друг !!!!
andrEJ
andrEJ
Почетник
Почетник

Број на мислења : 23
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој ќе биде шампион?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот