Најдобар квиз во Македонија ?!

Go down

Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by aCCe on Вто Јан 06, 2009 3:26 pm

Јас мислам Милионер
avatar
aCCe
Почетник
Почетник

Број на мислења : 86
Age : 27
Местолокација : Дома =]]
Поени :
120 / 100120 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Duci GEGE on Вто Јан 06, 2009 3:35 pm

па се сложувам со тебе дека Милионер е набољи ама мене добар ми е и оној на сител добра шанса
avatar
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by kiko_vlae on Вто Јан 06, 2009 3:38 pm

миЉиардерр lol!
avatar
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 25
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by LeKi on Вто Јан 06, 2009 3:39 pm

па и нема многу квизови во македонија.. јас само за милионер и добра шанса знам. и мислам дека милионер е подобар Smile
avatar
LeKi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 777
Местолокација : Куманово, Македонија
Поени :
120 / 100120 / 100

Registration date : 2008-12-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Daki on Вто Јан 06, 2009 4:50 pm

добра шанса е боље на милионер коа ќе се појават некои со IQ -100
а до оние потешките прашања додека некој стигне

Daki
Почетник
Почетник

Број на мислења : 49
Age : 27
Местолокација : Скопје
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by dor4o on Сре Јан 07, 2009 5:02 am

Мислам дека добра шанса во моментов е најдобар
avatar
dor4o
Чирак
Чирак

Број на мислења : 144
Местолокација : Скопје
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by nikle22 on Сре Јан 07, 2009 1:19 pm

Милионер мислам дека е најдобар но да видиме сега новиов што ќе започне да се емитува... голема врева се крева и околу него

_________________
avatar
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by dAME on Чет Јан 08, 2009 3:54 am

Милионер
и 50-50 хаха не Smile
avatar
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Зевзек on Чет Јан 08, 2009 5:12 am

јас мислам дека најдобар е трезор!!!ради водителката!!!

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
avatar
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Male4ka on Саб Јан 10, 2009 11:19 pm

Милионер и Добра шанса дефинитивно најдобри се.
avatar
Male4ka
Почетник
Почетник

Број на мислења : 45
Age : 25
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Боyана on Нед Јан 11, 2009 9:47 pm

Не бреее според мене сеа ќе биде интересно со Момент на вистината така нешо беше квизов џД ке се смееме на искрениве луѓе а за жал нема нишо да добијат џД хаха џД гледајте и уживајте!
avatar
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by zomG on Нед Јан 11, 2009 9:52 pm

Боyана напиша:Не бреее според мене сеа ќе биде интересно со Момент на вистината така нешо беше квизов џД ке се смееме на искрениве луѓе а за жал нема нишо да добијат џД хаха џД гледајте и уживајте!

Ова е копи пасте од Хрватската нова и е многу интересен квиз Smile

_________________
avatar
zomG
Администратор
Администратор

Број на мислења : 782
Age : 109
Местолокација : ШоТиЕБе?
Поени :
125 / 100125 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://www.portaldownloads.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Боyана on Нед Јан 11, 2009 10:09 pm

ХаааааааХ не е на Хрватска бе и Хрватска имаат копи пест мислиш ти се на Хрватска е ххх
avatar
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by zomG on Нед Јан 11, 2009 10:17 pm

Боyана напиша:ХаааааааХ не е на Хрватска бе и Хрватска имаат копи пест мислиш ти се на Хрватска е ххх

Реков од хрватската нова, мислев на Нова телевизијата дека е хрватска , не дека е се на Хрватска Evil or Very Mad

И неможеш да ми кажеш дека не е копирано , од кога го видоа тогаш им текна да го земат , секако дека има лиценца и така натаму , ама кога излезе во Хрватска одма го земавме готово не ме цитирај -.-

_________________
avatar
zomG
Администратор
Администратор

Број на мислења : 782
Age : 109
Местолокација : ШоТиЕБе?
Поени :
125 / 100125 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://www.portaldownloads.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 12, 2009 3:34 am

милионер отидее....не го бива
сеа најбољи шо знам....онаа на сител хахах
КАКО БЕШЕ ТЕКСТОТ...абе еднаш двапати ја иам глеано ама кај се наоѓаат се некои сељаци....абе кома ми е некако нз =))
avatar
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by ATA_xD on Пон Јан 12, 2009 3:48 pm

миљонер ваљда не глеам квизои баш
avatar
ATA_xD
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 643
Местолокација : зад 7 планини 7 мориња 7 океани 7 реки 7 долини и 7 трафики
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by J@N@ on Пон Јан 12, 2009 3:49 pm

aCCe напиша:Јас мислам Милионер
avatar
J@N@
Мајстор
Мајстор

Број на мислења : 218
Age : 23
Местолокација : зад трафиката
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Buubz on Вто Јан 13, 2009 4:35 am

миљонер
avatar
Buubz
Шеф
Шеф

Број на мислења : 438
Age : 25
Местолокација : Погледни преку прозор...ќе ме видиш..
Поени :
40 / 10040 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Toci on Вто Јан 13, 2009 2:33 pm

Па милионер е најбоље нема други џД
avatar
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Buubz on Вто Јан 13, 2009 7:00 pm

50-50 можда....или НЕ!!!!!!!
avatar
Buubz
Шеф
Шеф

Број на мислења : 438
Age : 25
Местолокација : Погледни преку прозор...ќе ме видиш..
Поени :
40 / 10040 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Боyана on Сре Јан 14, 2009 12:18 am

Мене Милипнер ми е толку досадно и не интересно!!! Момент на вистината!!! Ќе биде...-> Shocked affraid
avatar
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Konjot on Сре Фед 04, 2009 9:31 pm

Боyана напиша:Мене Милипнер ми е толку досадно и не интересно!!! Момент на вистината!!! Ќе биде...-> Shocked affraid

Да да!!! Ако биде како на Nova ќе биде јако!!!
avatar
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 24
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобар квиз во Македонија ?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот