Дали давате втора шанса?

Go down

Дали давате втора шанса?

Пишување by Garfield on Сре Јан 07, 2009 3:01 am

Дали сметате дека треба на еднаш прекината врска, да му се даде втора шанса???
Според мене, тоа што е еднаш прекинато, а имало причина за тоа, никогаш
не може да биде повторно обновено со иста енергија и страст како првиот
пат

_________________
Garfield
Garfield
Администратор
Администратор

Број на мислења : 822
Age : 24
Местолокација : Скопје
Поени :
125 / 100125 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот http://www.badijala.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Зевзек on Сре Јан 07, 2009 4:17 am

еднаш дадов.....и се заебав!!! Sad

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by nikle22 on Сре Јан 07, 2009 1:13 pm

Не ! Само ќе се обидете повторно ако и дадеш втора шанса и ќе се увериш дека тоа не иде ... па самиот ќе сфатиш дека е подобро секој да си продолжи по својот животен пат.

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by kiko_vlae on Сре Јан 07, 2009 4:21 pm

не еднаш паднав на тие женски солзи и пак ја утна работата... веќе 2 шанса немогуче
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 25
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by dor4o on Сре Јан 07, 2009 6:16 pm

Па не би требало
dor4o
dor4o
Чирак
Чирак

Број на мислења : 144
Местолокација : Скопје
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by dAME on Чет Јан 08, 2009 3:38 am

Би дал, ако иде на боље, ако не, еби си матер
dAME
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Ljupcomir on Саб Јан 10, 2009 10:14 pm

Неам дадено и не давам Mad
Ljupcomir
Ljupcomir
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 401
Age : 24
Местолокација : Живеам далеку, а утре ќе врне
Држава :
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Buubz on Нед Јан 11, 2009 5:58 pm

Dadov ednas i se zaebav Mad
Buubz
Buubz
Шеф
Шеф

Број на мислења : 438
Age : 25
Местолокација : Погледни преку прозор...ќе ме видиш..
Поени :
40 / 10040 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Боyана on Нед Јан 11, 2009 11:01 pm

Не...неам даденооо а и нема да дадам ххх џД
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Simon4e =) on Нед Јан 11, 2009 11:34 pm

Тоа у никој слу4ај (за сеа)... flower


Последната промена е направена од Simon4e =) на Чет Јан 29, 2009 4:55 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Buubz on Вто Јан 13, 2009 3:59 am

можда некад....или не
Buubz
Buubz
Шеф
Шеф

Број на мислења : 438
Age : 25
Местолокација : Погледни преку прозор...ќе ме видиш..
Поени :
40 / 10040 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Chaki on Вто Јан 13, 2009 7:33 am

Не!...

_________________


I am 84% addicted to Counterstrike. What about you?
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава :
Поени :
65 / 10065 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Toci on Вто Јан 13, 2009 11:48 am

Зависи колку че плаче таа.Ако е малце ќе и речам поплачи уште малце па ќе ти дадам хахаха се шалам.
ПА не би дал !!!
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Dora:] on Саб Јан 17, 2009 7:52 am

sea zavisi so bila pricinata so prvpat se prekinala vrskata..
iam drugarka idese so eden tri meseci.. raskinaa.. se smirija .. i sea idat godina i neso mnogu se sakaat..
zavisi od lugeto be..
Dora:]
Dora:]
Почетник
Почетник

Број на мислења : 12
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Simon4e =) on Саб Јан 17, 2009 5:09 pm

Dora:] напиша:sea zavisi so bila pricinata so prvpat se prekinala vrskata..
iam drugarka idese so eden tri meseci.. raskinaa.. se smirija .. i sea idat godina i neso mnogu se sakaat..
zavisi od lugeto be..
девој4еее ако не си ги про4итала правилата не е касно..хух
ПЕ4АТНОООО треба да се пишува!!! Very Happy
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Sandra on Саб Јан 17, 2009 9:30 pm

Зависи од случајот....Би дала втора шанса доколку мислам дека би можеле да успееме повторно и доколку мислам дека личноста се променила на подобро,а ако сме раскинале заради варање...не,никогаш нема да дадам 2шанса од причина што не опростувам неверство!!!
Sandra
Sandra
Почетник
Почетник

Број на мислења : 18
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by dAME on Нед Јан 18, 2009 6:27 pm

Buch993 напиша:Dadov ednas i se zaebav Mad

Би те замолил да пишуваш на кирилица зачувај го своето !
dAME
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Dora:] on Пон Јан 19, 2009 11:46 pm

Simon4e =) напиша:
Dora:] напиша:sea zavisi so bila pricinata so prvpat se prekinala vrskata..
iam drugarka idese so eden tri meseci.. raskinaa.. se smirija .. i sea idat godina i neso mnogu se sakaat..
zavisi od lugeto be..
девој4еее ако не си ги про4итала правилата не е касно..хух
ПЕ4АТНОООО треба да се пишува!!! Very Happy

Da gi prochitav...
Neam makedonska podrska po 100 pat.
Dora:]
Dora:]
Почетник
Почетник

Број на мислења : 12
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 19, 2009 11:51 pm

Dora:] напиша:
Simon4e =) напиша:
Dora:] напиша:sea zavisi so bila pricinata so prvpat se prekinala vrskata..
iam drugarka idese so eden tri meseci.. raskinaa.. se smirija .. i sea idat godina i neso mnogu se sakaat..
zavisi od lugeto be..
девој4еее ако не си ги про4итала правилата не е касно..хух
ПЕ4АТНОООО треба да се пишува!!! Very Happy

Da gi prochitav...
Neam makedonska podrska po 100 pat.
епа пробај можда можеш да ги користиш фондовите мацедонијан тајмс и ред др таму
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Saint_GHB on Вто Јан 20, 2009 2:02 am

Напнавте за фонтовиве.... а иначе..дадов втора шанса...а може и не требаше...зш тогаш и ја сфатив дека не иде...но сега .. дали да дадам трета шанса ...Во љубовта важи.. крпено не бидува...=) но НЕ СЕКОГАШ
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Simon4e =) on Чет Јан 29, 2009 4:58 pm

Simon4e =) напиша:Тоа у никој слу4ај (за сеа)... flower
Знете што сватив!?
Дека би дала втора шанса..(пото4но веќе иам даено), ама за варање никад!!!
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by nUt on Саб Јан 31, 2009 11:59 pm

не секогаш... не простувам многу лесно затоа и често патам! Very Happy
ама.. бев спрема да дадам уште една шанса..
сфатив дека само ќе се залажувам дека ме сака... Smile
се освестив...

но... сепак би дала... geek
nUt
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 25
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Konjot on Сре Фед 04, 2009 9:54 pm

Па немам уште ни прва шанса дадено а за втора ќе видиме!!!
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 24
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Barney on Сре Јун 02, 2010 1:23 am

па зависи колку сам загорел никогаш за врска втора шанса, веке е видена и се знае крајо на приказната. А инаку нешто шеми може да се направат

Barney
Почетник
Почетник

Број на мислења : 3
Поени :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2010-06-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали давате втора шанса?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот