Бисексуалност

Go down

Бисексуалност

Пишување by Garfield on Сре Јан 07, 2009 3:03 am

Бисексуалноста е една од можнитесексуални ориентации. Бисексуалноста е
потенцијал личноста да почувствува сексуална привлечност и да се вклучи
во емотивна и сексуална врска со луѓе од двата пола. Бисексуалната
личност не мора да биде подеднакво привлечена од страна на давата пола,
а степенот на привлечност може да варира со текот на времето.


Бисексуалноста значи поседување на карактеристики на обата пола;
кај Фројд секој е потенцијален бисексуалец, додека Колеман
бисексуалноста ја дели на неколку димензии: карактеристично однесување,
содржина на сексуална фантазија и емоционална поврзаност. Поединците
можат да ја доживеат бисексуалноста на различни начини: како деца или
адолесценти, како ситуациско или транзиторно искуство (изолација на
едниот пол од другиот) или при промена на сексуална ориентација; или
пак оние кои едноставно се декларираат како бисексуалци, односно кои
имаат потреба од секс со обата пола за да се чувствуваат исполнети.


Кое е вашето мислење за ваквите луѓе? Дали мислите дека е во ред една
личност да чувствува сексуална привлечност од двата пола истовремено?
Дали бисексуалноста во последно време е честа појава, за да можат
луѓето да си ја пронајдат себе си? Дали ги сметате овие луѓе за
психички пореметени? И на крај... дали некогаш сте се посомневале
(заради било кои причини) во својата сексуалност?

_________________
Garfield
Garfield
Администратор
Администратор

Број на мислења : 822
Age : 24
Местолокација : Скопје
Поени :
125 / 100125 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот http://www.badijala.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by LeKi on Сре Јан 07, 2009 3:11 am

мразам педери.. а лезбејките се во ред Smile
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 777
Местолокација : Куманово, Македонија
Поени :
120 / 100120 / 100

Registration date : 2008-12-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by MaJa on Сре Јан 07, 2009 3:13 am

Голем поздрав до бисексуалцитеSmile хахаха бај д веј не сум биSmile по маски сум си јасSmile
MaJa
MaJa
Чирак
Чирак

Број на мислења : 119
Age : 24
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Зевзек on Сре Јан 07, 2009 3:59 am

педери СТОП!!!!!ЛЕЗБЕЈКИ безплатен влез!!!

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Chaki on Сре Јан 07, 2009 7:50 am

Зевзек напиша:педери СТОП!!!!!ЛЕЗБЕЈКИ безплатен влез!!!
Ххахахаххахахаххаха
Така е перWink

_________________


I am 84% addicted to Counterstrike. What about you?
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава :
Поени :
65 / 10065 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by kiko_vlae on Сре Јан 07, 2009 4:19 pm

Зевзек напиша:педери СТОП!!!!!ЛЕЗБЕЈКИ безплатен влез!!!


хахахахаха добро ти текнало нема што lol! lol! lol!
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 25
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Konjot on Сре Јан 07, 2009 8:04 pm

Зевзек напиша:педери СТОП!!!!!ЛЕЗБЕЈКИ безплатен влез!!!
Па фала богу дека е така поише ќе те попалат лезбејки него педери хахахахахахахахааахахахахахаа lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 24
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by dAME on Чет Јан 08, 2009 3:36 am

Пеер, денес се се дешава така да ај ќе ги оправдаме и бисексуалците,НЕ !
dAME
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Ljupcomir on Саб Јан 10, 2009 10:27 pm

Бисексуалност ФАЛА НЕ!!!!!
Ljupcomir
Ljupcomir
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 401
Age : 24
Местолокација : Живеам далеку, а утре ќе врне
Држава :
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by dAME on Нед Јан 11, 2009 5:35 pm

Нема потреба од такви работи
dAME
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Buubz on Нед Јан 11, 2009 5:39 pm

Ne fala
Buubz
Buubz
Шеф
Шеф

Број на мислења : 438
Age : 25
Местолокација : Погледни преку прозор...ќе ме видиш..
Поени :
40 / 10040 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by nikle22 on Нед Јан 11, 2009 10:05 pm

Јас не ги оправдувам бисекцуалците дури и сум многу против нешто такво така да мислам дека треба да кажеме едно големо не на бисексуалноста

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by zomG on Нед Јан 11, 2009 10:10 pm

Не и за би и за геј популацијата

<3 Лезбианс

_________________
zomG
zomG
Администратор
Администратор

Број на мислења : 782
Age : 109
Местолокација : ШоТиЕБе?
Поени :
125 / 100125 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://www.portaldownloads.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Saint_GHB on Нед Јан 11, 2009 10:24 pm

Абе..лезбејките се ок.. ама мушки педери.. одвратно е ... Evil or Very Mad затоа.. стреит да си е најбоље бтв.. ако има некој заинтересирани лезбејки... расположени за 3 соме... нека се јават на.. 07253****** хахха
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Боyана on Нед Јан 11, 2009 10:50 pm

Ни бисексуалци ни педери ни лезбејки...одвратноооо!!!
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 12, 2009 12:46 am

бљакккк......не поднесувам такво нешо....ама неможеш да им кажеш шо да праат и они не поднесуваат можда шо ние не сме "би"....а и сеа некако по4наа да ги прифаќаат ама нзз некако бедно е !!! ептен бедно
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by ATA_xD on Пон Јан 12, 2009 5:21 pm

Chaki напиша:
Зевзек напиша:педери СТОП!!!!!ЛЕЗБЕЈКИ безплатен влез!!!
Ххахахаххахахаххаха
Така е перWink
со вас сум али коа ке размислиш шо више педери тоа поише слободни женски за нас џД
ATA_xD
ATA_xD
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 643
Местолокација : зад 7 планини 7 мориња 7 океани 7 реки 7 долини и 7 трафики
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Buubz on Вто Јан 13, 2009 4:03 am

ата те поштуем...ја сум сеуште на НЕ!
Buubz
Buubz
Шеф
Шеф

Број на мислења : 438
Age : 25
Местолокација : Погледни преку прозор...ќе ме видиш..
Поени :
40 / 10040 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Toci on Вто Јан 13, 2009 12:32 pm

Зевзек напиша:педери СТОП!!!!!ЛЕЗБЕЈКИ безплатен влез!!!
Фала богу си научил нешто џД Very Happy Razz Razz
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Toci on Вто Јан 13, 2009 12:33 pm

ATA_xD напиша:
Chaki напиша:
Зевзек напиша:педери СТОП!!!!!ЛЕЗБЕЈКИ безплатен влез!!!
Ххахахаххахахаххаха
Така е перWink
со вас сум али коа ке размислиш шо више педери тоа поише слободни женски за нас џД
Хаха каков мудрец е ата али у право е
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Toci on Вто Јан 13, 2009 12:34 pm

Па најсериозно мразам педери али више скурчено ми е од нив пошо у рамстор ги има на секој чекор ЛоЛ а Лезбејките ги поштувам многу и незнам зашто е тоа така кај машките што не мразат лезбејки хахаха...Едноставно не палат џД Very Happy
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бисексуалност

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот