Глупи вицеви!

Go down

Глупи вицеви!

Пишување by Garfield on Сре Јан 07, 2009 4:45 pm

Вицеви без веза, глупи, без смисол ама ипак мн се смееме на нив, еве некои примери :


*Си биле две патики а едната од нив била десна а за другата не се знае.*Си бил Мали Џокица и отишол у аптека.
Џ: Имате торта?!
Апотекарката: Не..
Џ: Добро, и онака точакот ми е надвор


*Се шетал Мујо на улица и паднал.


* Си биле двајца ќељави и се корнеле за коса


*Си биле две танги, едната била проѕирна.


*Влага Мујо во месарница и вика:
-Имате ли боја за коса?
-Не,зошто?
-Па вчера го шетав кучето,а бидејќи и така ми е колата надвор
ќе купам штрафови зашто мајка ми прави кифли.


*Си било едно дете,отишол во кино да гледа еден филм,го гледал и излегол.

_________________
avatar
Garfield
Администратор
Администратор

Број на мислења : 822
Age : 24
Местолокација : Скопје
Поени :
125 / 100125 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот http://www.badijala.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Глупи вицеви!

Пишување by Duci GEGE on Сре Јан 07, 2009 6:57 pm

значи доколку не виде постои веќе ваква тема
nikle + мала работа = темава во канта
avatar
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Глупи вицеви!

Пишување by dAME on Чет Јан 08, 2009 9:11 pm

Си иделе двајца грци по улица и едниот бил педер а другиот геј
avatar
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Глупи вицеви!

Пишување by nikle22 on Чет Јан 08, 2009 9:50 pm

Има веќе ваква тема клуч канта

_________________
avatar
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Глупи вицеви!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот