Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Go down

Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by nikle22 on Пон Јан 12, 2009 1:04 am

Јасна тема ... ако да наведете зошто!

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Moniii on Пон Јан 12, 2009 2:25 am

Па што ме интересира... Најчесто сите чепкаат у пораки... Но ако се сомневаат зашто да не откријат дали се точни сомнежите и притоа да не нарушуваат нечија интима =)
Moniii
Moniii
Почетник
Почетник

Број на мислења : 61
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by nUt on Пон Јан 12, 2009 5:12 am

ама ич... едноставно не ме интересира... ако дечко ми има друга нема сигурно да ги чува пораките од нејзе кога ќе знае дека јас ќе проверам.. единстевно ако му “прочепкам’’ низ телефон е кога ќе му го отклучам и ќе се јавам некаде... толку е мојата повразност со неговиот мобилен.. Very Happy geek
nUt
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 25
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 12, 2009 5:33 am

пааа... ке се обидам хаха да подзирнам така малцее само ....
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Зевзек on Пон Јан 12, 2009 6:21 am

до сеа не сум правел....и нема да прааам,освен ако не ми е ептен сумњива!!!

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 12, 2009 7:23 pm

Зевзек напиша:до сеа не сум правел....и нема да прааам,освен ако не ми е ептен сумњива!!!
ја па сакам да знам љубопитна сум ии можда при прва шанса би го грабнала телефонот и би му ги про4итала пораките ,лошо нели????? Smile
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Боyана on Пон Јан 12, 2009 7:33 pm

Simon4e =) напиша:
Зевзек напиша:до сеа не сум правел....и нема да прааам,освен ако не ми е ептен сумњива!!!
ја па сакам да знам љубопитна сум ии можда при прва шанса би го грабнала телефонот и би му ги про4итала пораките ,лошо нели????? Smile

Боље биди искрена со него и кажи му дека сумљаш и побарај му го мобот а
ако не ти го дава...уф уф има нешо а вака ептен си ти Симонкооо...ххх
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 12, 2009 10:04 pm

Боyана напиша:
Simon4e =) напиша:
Зевзек напиша:до сеа не сум правел....и нема да прааам,освен ако не ми е ептен сумњива!!!
ја па сакам да знам љубопитна сум ии можда при прва шанса би го грабнала телефонот и би му ги про4итала пораките ,лошо нели????? Smile

Боље биди искрена со него и кажи му дека сумљаш и побарај му го мобот а
ако не ти го дава...уф уф има нешо а вака ептен си ти Симонкооо...ххх
абе ти не сваќаш и без да сумљам ме интересира....а ако ми е сумљив нишо не ме запира хаха Smile
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Buubz on Вто Јан 13, 2009 4:11 am

не и чепкам пошо ме мрзи да и буричкам по тел...али ја си имам кодна мојот така да неможе и да сака
Buubz
Buubz
Шеф
Шеф

Број на мислења : 438
Age : 25
Местолокација : Погледни преку прозор...ќе ме видиш..
Поени :
40 / 10040 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Toci on Вто Јан 13, 2009 12:24 pm

Не сум чепкал али кај мене ако сака некој неможе пошо аутоматски ми се бришат пораките откако ќе ги прочитам џД
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Боyана on Вто Јан 13, 2009 6:55 pm

Simon4e =) напиша:
Боyана напиша:
Simon4e =) напиша:
Зевзек напиша:до сеа не сум правел....и нема да прааам,освен ако не ми е ептен сумњива!!!
ја па сакам да знам љубопитна сум ии можда при прва шанса би го грабнала телефонот и би му ги про4итала пораките ,лошо нели????? Smile

Боље биди искрена со него и кажи му дека сумљаш и побарај му го мобот а
ако не ти го дава...уф уф има нешо а вака ептен си ти Симонкооо...ххх
абе ти не сваќаш и без да сумљам ме интересира....а ако ми е сумљив нишо не ме запира хаха Smile

Хахахахахахахаха па ја искрено не би ме занимало едино ако ми е сумљив а шо па и онака некад да му се чепне ќе мора Very Happy хахахахаха џД ама затоа мојот не го даам на никој хахахахах
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by kiko_vlae on Вто Јан 13, 2009 7:47 pm

само ако ми е сумљиво нешто тогаш lol! lol!
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 25
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Simon4e =) on Сре Јан 14, 2009 4:01 am

ова само ја изглеа 4епкам кај шо не ми е работа....шо да праам љубопитна сум...и тоа носи у мн незгоди ама за среќа мене уше не ме однело...се контролирам некако Very Happy
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by LeKi on Сре Јан 14, 2009 4:12 am

не.. никогаш не сум дирал Smile

_________________
LeKi
LeKi
Администратор
Администратор

Број на мислења : 777
Местолокација : Куманово, Македонија
Поени :
120 / 100120 / 100

Registration date : 2008-12-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Toci on Чет Јан 15, 2009 1:56 pm

Не сум чеПкал али не е лоша идејата џД


Последната промена е направена од Toci на Пет Јан 16, 2009 2:00 pm. Мислењето е променето 1 пати
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Боyана on Чет Јан 15, 2009 4:20 pm

Toci напиша:Не сум чешкал али не е лоша идејата џД

Не си чеШкал??? Ајдеее...па не е не е :Р хахахах абе Тоци беее
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Toci on Пет Јан 16, 2009 2:00 pm

Боyана напиша:
Toci напиша:Не сум чешкал али не е лоша идејата џД

Не си чеШкал??? Ајдеее...па не е не е :Р хахахах абе Тоци беее

Ете го бе го попраив... Very Happy Very Happy
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by ATA_xD on Пет Јан 16, 2009 2:03 pm

Toci напиша:Не сум чеПкал али не е лоша идејата џД
немој да лажеШ кај нане чепкаШ стално џД
ATA_xD
ATA_xD
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 643
Местолокација : зад 7 планини 7 мориња 7 океани 7 реки 7 долини и 7 трафики
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Chaki on Саб Јан 17, 2009 6:07 am

ATA_xD напиша:
Toci напиша:Не сум чеПкал али не е лоша идејата џД
немој да лажеШ кај нане чепкаШ стално џД
хахаахаххахахахахха
Абе нане швалер му е.

_________________


I am 84% addicted to Counterstrike. What about you?
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава :
Поени :
65 / 10065 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Sandra on Саб Јан 17, 2009 9:42 pm

И јас исто сум многу љубопитна и сакам да знам што се крие во неговиот мобилен а инаку не практикувам да чепкам зашто знам дека тоа не е убаво,сепак мобилниот телефон е приватна работа....се согласувам со некои што викаат дека ако има нешто ;сумљиво; нема тој/таа да ги чува пораките со несоодветна соджина во телефонот, јас би им препорачала на сите што се сомневаат во партнерот да имаат малку поголема доверба во него доколку личноста им значи, на тој начин и ке успее врската...а ако не им значи нешто посебно да престанат да се сомневаат исто така од причина што ке си заштедат време,нерви и мисли пред се Smile
Sandra
Sandra
Почетник
Почетник

Број на мислења : 18
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали чепкате по мобилниот на вашиот партнер?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот