Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Саб Дек 27, 2008 2:08 pm

ЈАс лично не верувам во такви ствари зашто сигурно ако вие сте блиски другари и постојано сте заедно, барем од едната страна ќе има свиѓање !! Ја така мислам, а вие ?
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nikle22 on Саб Дек 27, 2008 2:17 pm

Значи на оваа тема сум дебатирал многу пати... и од сето тоа што сум го слушнал од оние коишто имаат поразличен став од мојот сфаќам се повеќе и повеќе дека сум во право. Значи пријателство можно е да има но онака само пријателство, додека пак блиски пријатели онака постојано поминување на времето заедно или поголем дел од времето поминување заедно а да нема сфиѓаење такво нешто непостои. Мора да има сфиѓање или барем симпатии од едната страна за да дојде до така големо пријателство меѓу машко и женско... мое мислење
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Duci GEGE on Саб Дек 27, 2008 2:24 pm

и ја мислам дека ако има многу блиско пријателство помеѓу машко и женско мора да има и свиѓање барем од една страна!!!јас барем така мислам
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Moniii on Саб Дек 27, 2008 7:37 pm

Еееее Никлееееее.... На што те потсеќа ситуацијаваааа... хахаха.... Епаааа ја да ви кажам дека не постои блиско другарство помеѓу личности од спротивен пол, а да нема појава на симпатии... Тоа е докажано =) 
Moniii
Moniii
Почетник
Почетник

Број на мислења : 61
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Саб Дек 27, 2008 9:09 pm

Кога добро ќе размислиш ќе видиш дека такво пријателство постои!!!! Тоа е во еден случај кога двајцата пријатели од спротивен пол се роднински поврзани !!!!хахах
-ама вистина е тоа
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Duci GEGE on Саб Дек 27, 2008 9:22 pm

зависи Аце во кој случај... на пример ја и една моја братучетка да сме толку блиски би имало сфигање од моја страна верувај брат
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Саб Дек 27, 2008 9:42 pm

изрод!!! немој така дуле ме изненадуваш
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nikle22 on Саб Дек 27, 2008 10:02 pm

Duci GEGE напиша:зависи Аце во кој случај... на пример ја и една моја братучетка да сме толку блиски би имало сфигање од моја страна верувај брат

хахаха Хамлет звер
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by darkforce on Саб Дек 27, 2008 10:39 pm

Имав јас едно такво многу блиско пријателство со едно девојче и оп заврши со врска... НО од друга страна може да има се зависи од тоа како се поставени работите... или што би рекол чичко Ајнштајн: „Се е релативно“.
darkforce
darkforce
Администратор
Администратор

Број на мислења : 53
Age : 27
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
120 / 100120 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://www.orcenikolov.edu.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Зевзек on Нед Дек 28, 2008 3:45 am

потполно се согласувам со аце...не постои блиско пријателство помечу персони од спротивен пол.....ми се има десено нешо вакво!!!

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Нед Дек 28, 2008 2:53 pm

Зевзек напиша:потполно се согласувам со аце...не постои блиско пријателство помечу персони од спротивен пол.....ми се има десено нешо вакво!!!

Мене повеќепати ми се има десено да се заљубам у најдобра другарка .Колку повеќе поминуваше времето и колку се обидував да ги потиснам чувствата во мене толку повеќе се заљубував....!НА крај не испадна нишо !!!Со неа,а со другите испадна ехехех
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by MaJa on Нед Дек 28, 2008 3:28 pm

Оооо,па невелам дека нема,ама од мн блиски богами најчесто преминува во љубов така да...зависи од децатаSmile
MaJa
MaJa
Чирак
Чирак

Број на мислења : 119
Age : 24
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Нед Дек 28, 2008 3:31 pm

MaJa напиша:Оооо,па невелам дека нема,ама од мн блиски богами најчесто преминува во љубов така да...зависи од децатаSmile
така е и многу многу етки се случаевите каде има другарство али сигурно барем еднаш некој од нив помислил како ќе биде да бидат нешто повеќе од само другари !!

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Зевзек on Нед Дек 28, 2008 4:03 pm

после сево ова.доаѓаме до заклучок дека не постои!!!

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Нед Дек 28, 2008 4:06 pm

Зевзек напиша:после сево ова.доаѓаме до заклучок дека не постои!!!
даааааааааа

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Зевзек on Нед Дек 28, 2008 4:10 pm

јејејејеје.....мишн комплит!!!! Smile Smile

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Нед Дек 28, 2008 4:20 pm

Зевзек напиша:јејејејеје.....мишн комплит!!!! Smile Smile

кој ти рече ? имаш уште една мисија !! опет Зеди !! хаха

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Зевзек on Нед Дек 28, 2008 7:34 pm

alekfcjuve напиша:
Зевзек напиша:јејејејеје.....мишн комплит!!!! Smile Smile

кој ти рече ? имаш уште една мисија !! опет Зеди !! хаха
ама и нате се убацува од негде!!!

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Пон Дек 29, 2008 1:37 am

добро де убаво нека се убацува ја не реков дека си завршив со неа ја тек сеа почнав !!!!хахах ако сака се разбира

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nikle22 on Пон Дек 29, 2008 2:08 am

Само исполнувате некои мисии
Невозможна мисија 1
Невозможна мисија 2
И барем излегувате како победници или ви пижува Game over?

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Пон Дек 29, 2008 8:50 pm

Епа ако не излезеш победник на првата игра нема втора братче!!!

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Konjot on Нед Јан 04, 2009 10:50 pm

Па богами верувам и тоа доста. За најдобар пријател слободно можам да спомнам една моја другарка и мислам дека ова не е тема за многу "тинтрање" затоа што прашањево не се поставува првпат и мислам дека би било губење време да се седи и да се дебатира на оваа тема затоа што мислам дека секој од нас е приказна за себе и секој може да каже каква е оваа проблематика во неговиот живот!!!
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 24
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Duci GEGE on Нед Јан 04, 2009 11:41 pm

Konjot напиша:Па богами верувам и тоа доста. За најдобар пријател слободно можам да спомнам една моја другарка и мислам дека ова не е тема за многу "тинтрање" затоа што прашањево не се поставува првпат и мислам дека би било губење време да се седи и да се дебатира на оваа тема затоа што мислам дека секој од нас е приказна за себе и секој може да каже каква е оваа проблематика во неговиот живот!!!

од каде знаеш бе можеби другаркати те сфиѓа(или е грда)
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Ljupcomir on Пон Јан 05, 2009 3:45 pm

Искрено за темава, ми се има случено такво нешто и од другарство излезе нешто поголемо ама сето тоа откако заврши барем си останавме другарчиња хехе Smile Smile
Ljupcomir
Ljupcomir
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 401
Age : 24
Местолокација : Живеам далеку, а утре ќе врне
Држава :
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nUt on Пон Јан 05, 2009 6:47 pm

И јас мислев дека не постои... и бев многу уверена дека не постои... Ама еве.. Имам 2ца другари што ми се ептен добри другари стално сум со нив и знам кој им се свиѓа им кажувам се во фаца се ми кажуваат и премногу сме блиски како брат и сестра... тогаш сфатив дека не сум била во право дека не постои другарство... како и да е... ако немаше другарство помеѓу момче и девојче сите до сега ќе беа легнати... Rolling Eyes geek
nUt
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 25
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот