Владата планира да го забрани абортусот!!!

Go down

Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Saint_GHB on Саб Јан 17, 2009 7:40 am

ОВА ке биде најголемата глупост на владата. Јас воопшто не се согласувам со тоа Многу девојки кој не сакано останале бремени ке мора да го родат детето. Тоа е кршење на правата на жената. Замислете сте девојка.. на 16 години.. и ке треба да бидете мајка....
Некои има спротивни мислења односно дека абортусот е убиство.
Вашите коментари и мислења во врска со оваа тема постирајте ги тука.

Од утрински весник:Владата, по се' изгледа, подготвува терен за воведување ригорозни услови за абортус, со кои практично и ќе се забрани прекинувањето на несаканата бременост. За оваа новина се планира нов закон. Како што дознаваме неофицијално, законот ќе биде со толку радикални критериуми што жената практично и сама ќе се откаже од прекин на бременоста и ќе нема потреба од забранување на абортусот. Колку ќе биде радикален овој закон, според неофицијални извори, покажува и тоа што се размислува меѓу условите за абортирање да се стави и одредба каде што и мажот ќе се прашува дали жената ќе смее да ја прекине бременоста. На ваквите радикални промени за прекин на бременоста, како што велат добро упатени владини извори, инкогнито работи група пратеници, затоа и ништо конкретно не може да протече во јавноста.Цела статија.
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Dora:] on Саб Јан 17, 2009 7:43 am

koj kur im e na niv dali se normalni?
ja ako se ebam i ako ostanam bremena sigurno nema so 14 da ragam...
a i sumnjam deka ima musko so saka tatko da bide na 15 -.-
sve poremeteno ...
Dora:]
Dora:]
Почетник
Почетник

Број на мислења : 12
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Simon4e =) on Саб Јан 17, 2009 5:11 pm

Dora:] напиша:koj kur im e na niv dali se normalni?
ja ako se ebam i ako ostanam bremena sigurno nema so 14 da ragam...
a i sumnjam deka ima musko so saka tatko da bide na 15 -.-
sve poremeteno ...
епа затоа ќе по4нат да си користат ЗАШТИТА!!!!
лол..и нема да им апотреба од абортус
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Duci GEGE on Саб Јан 17, 2009 5:55 pm

Dora:] напиша:koj kur im e na niv dali se normalni?
ja ako se ebam i ako ostanam bremena sigurno nema so 14 da ragam...
a i sumnjam deka ima musko so saka tatko da bide na 15 -.-
sve poremeteno ...

од кај знаеш дека нема мушко шо сака да биде татко на 15 години, на пр ја сакам... лол... бај д веј пишуј кирилица
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Chaki on Саб Јан 17, 2009 6:21 pm

Dora:] напиша:koj kur im e na niv dali se normalni?
ja ako se ebam i ako ostanam bremena sigurno nema so 14 da ragam...
a i sumnjam deka ima musko so saka tatko da bide na 15 -.-
sve poremeteno ...
Цениго своето,пишувај КИРИЛИЦА!
И ставај цензури. Wink Wink

_________________


I am 84% addicted to Counterstrike. What about you?
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава :
Поени :
65 / 10065 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Chaki on Саб Јан 17, 2009 6:23 pm

Ако абортусот е убиство, др*ањ*то е геноцид lol! lol! lol! lol!

_________________


I am 84% addicted to Counterstrike. What about you?
Chaki
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава :
Поени :
65 / 10065 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by kiko_vlae on Саб Јан 17, 2009 6:45 pm

Chaki напиша:Ако абортусот е убиство, др*ањ*то е геноцид lol! lol! lol! lol!
хахахаха забеган ме изнасмеа... лол хахах геноцид бе лејјјјјјј... оф тугооо lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!


бај д веј мислам и дека е коректно ова за да не се проституираат младите девојки
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 25
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by R.G.D on Нед Јан 18, 2009 5:27 am

Ако некоја абортира постои голема можност потоа да не може да забремени
R.G.D
R.G.D
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 503
Местолокација : Абе тука карши Алумина сеа има Македонска Куќа, епа позади неа има црвени згради
Држава :
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-31

Преглед на профилот на членот http://www.mse.org.mk/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Saint_GHB on Нед Јан 18, 2009 6:00 am

ЗБОРУВАЈТЕ НА ТЕМАТА !!!!
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by J@N@ on Нед Јан 18, 2009 10:56 am

КАКО КЕ ГЛЕДАМЕ САПУНИЦИИИ!!?? Sad
J@N@
J@N@
Мајстор
Мајстор

Број на мислења : 218
Age : 23
Местолокација : зад трафиката
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by dAME on Нед Јан 18, 2009 6:21 pm

Dora:] напиша:koj kur im e na niv dali se normalni?
ja ako se ebam i ako ostanam bremena sigurno nema so 14 da ragam...
a i sumnjam deka ima musko so saka tatko da bide na 15 -.-
sve poremeteno ...


Бидејќи си почетник на форумов би те замолил да пишуваш на Кирилица такви се правилата, Благодарам Dora:].
dAME
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by kiko_vlae on Нед Јан 18, 2009 6:24 pm

dAME напиша:
Dora:] напиша:koj kur im e na niv dali se normalni?
ja ako se ebam i ako ostanam bremena sigurno nema so 14 da ragam...
a i sumnjam deka ima musko so saka tatko da bide na 15 -.-
sve poremeteno ...


Бидејќи си почетник на форумов би те замолил да пишуваш на Кирилица такви се правилата, Благодарам Dora:].

и да ставаш цензури на зборовите... пошто следуваат казни од админите lol! lol! Благодарам Dora:]
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 25
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Saint_GHB on Пон Јан 19, 2009 4:29 am

kiko_vlae напиша:
dAME напиша:
Dora:] напиша:koj kur im e na niv dali se normalni?
ja ako se ebam i ako ostanam bremena sigurno nema so 14 da ragam...
a i sumnjam deka ima musko so saka tatko da bide na 15 -.-
sve poremeteno ...


Бидејќи си почетник на форумов би те замолил да пишуваш на Кирилица такви се правилата, Благодарам Dora:].

и да ставаш цензури на зборовите... пошто следуваат казни од админите lol! lol! Благодарам Dora:]


Дај не го умарајте девојчето не знаеше...
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Dora:] on Пон Јан 19, 2009 11:41 pm

Neam makedonska podrska -.-
Abe glej sea ja ke si koristam, ali zamisli nekoj te siluva i so poslem?
A inace za toj so saka tatko na 15 ... cestito.
Dora:]
Dora:]
Почетник
Почетник

Број на мислења : 12
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Боyана on Сре Јан 21, 2009 7:28 pm

Dora:] напиша:Neam makedonska podrska -.-
Abe glej sea ja ke si koristam, ali zamisli nekoj te siluva i so poslem?
A inace za toj so saka tatko na 15 ... cestito.

Е тука се согласуем не дај боже ве ве силува некој верувам не би сакале негово дете после...иначе не сум баш за абортусот едино у некои ептен ситуации...
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Simon4e =) on Сре Јан 21, 2009 9:31 pm

е сеааа..некој ако те силува...има 10 %од 100% тоа да ти се деси токму тебе од цело скопје и не би можело да те силува ако се движиш у одредено време на одредено место!! ако си у 4 саат надвор на улица....не ме ни 4уди...ххх
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Зевзек on Пет Јан 23, 2009 4:15 am

абе какво абортирање.......јас сум против...и онака се повеќе се умира во државава,а се помалце се раѓаат деца...така да...ајде да се фаќаме за работа,и да ја зголемиме државава!!!

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by R.G.D on Саб Јан 24, 2009 9:49 pm

Зевзек напиша:абе какво абортирање.......јас сум против...и онака се повеќе се умира во државава,а се помалце се раѓаат деца...така да...ајде да се фаќаме за работа,и да ја зголемиме државава!!!

Има една сорта на луѓе (бар викаат дека биле луѓе) што се побрзи од нас.
R.G.D
R.G.D
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 503
Местолокација : Абе тука карши Алумина сеа има Македонска Куќа, епа позади неа има црвени згради
Држава :
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-31

Преглед на профилот на членот http://www.mse.org.mk/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Simon4e =) on Саб Јан 24, 2009 10:03 pm

Зевзек напиша:абе какво абортирање.......јас сум против...и онака се повеќе се умира во државава,а се помалце се раѓаат деца...така да...ајде да се фаќаме за работа,и да ја зголемиме државава!!!
ај...ке раѓаме ние по 14 деца да се зголеми бројот на луѓе у државава.....лол Razz
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Saint_GHB on Нед Јан 25, 2009 4:18 am

Simon4e =) напиша:е сеааа..некој ако те силува...има 10 %од 100% тоа да ти се деси токму тебе од цело скопје и не би можело да те силува ако се движиш у одредено време на одредено место!! ако си у 4 саат надвор на улица....не ме ни 4уди...хххСимон4е изглеа тебе по дома ангел те викаат а ? Ти Само со обезбедување по осветлени улици до 21 часот се движиш ? И мислиш дека не може да му се случи такво нешто на било кого или на било кое место (сеа не зборам за сред гтц). Порасни па почни да збориш на темава!!!!
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 26, 2009 12:49 am

Saint_GHB напиша:
Simon4e =) напиша:е сеааа..некој ако те силува...има 10 %од 100% тоа да ти се деси токму тебе од цело скопје и не би можело да те силува ако се движиш у одредено време на одредено место!! ако си у 4 саат надвор на улица....не ме ни 4уди...хххСимон4е изглеа тебе по дома ангел те викаат а ? Ти Само со обезбедување по осветлени улици до 21 часот се движиш ? И мислиш дека не може да му се случи такво нешто на било кого или на било кое место (сеа не зборам за сред гтц). Порасни па почни да збориш на темава!!!!
ти нешто како доста поголем од мене порасни ми викаш....хаха =) , доволно сум ПОРАСНАТА за моја возраст,ја ако така мислам не ме тепај!! Razz Razz ,ко ана марија стануваш Very Happy Very Happy
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Saint_GHB on Пон Јан 26, 2009 3:00 am

Simon4e =) напиша:
Saint_GHB напиша:
Simon4e =) напиша:е сеааа..некој ако те силува...има 10 %од 100% тоа да ти се деси токму тебе од цело скопје и не би можело да те силува ако се движиш у одредено време на одредено место!! ако си у 4 саат надвор на улица....не ме ни 4уди...хххСимон4е изглеа тебе по дома ангел те викаат а ? Ти Само со обезбедување по осветлени улици до 21 часот се движиш ? И мислиш дека не може да му се случи такво нешто на било кого или на било кое место (сеа не зборам за сред гтц). Порасни па почни да збориш на темава!!!!
ти нешто како доста поголем од мене порасни ми викаш....хаха =) , доволно сум ПОРАСНАТА за моја возраст,ја ако така мислам не ме тепај!! Razz Razz ,ко ана марија стануваш Very Happy Very Happy


Не викам за разликата на годините.. туку во начинот на размислување... ке го правиме муабетов за некоја година. Па ке сфатиш
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Konjot on Чет Јан 29, 2009 1:47 am

Chaki напиша:Ако абортусот е убиство, др*ањ*то е геноцид lol! lol! lol! lol!

Ми го зема реченицата од гркљан(хахаха).
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 24
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Владата планира да го забрани абортусот!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот