Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Duci GEGE on Пон Јан 05, 2009 7:02 pm

nUt напиша:И јас мислев дека не постои... и бев многу уверена дека не постои... Ама еве.. Имам 2ца другари што ми се ептен добри другари стално сум со нив и знам кој им се свиѓа им кажувам се во фаца се ми кажуваат и премногу сме блиски како брат и сестра... тогаш сфатив дека не сум била во право дека не постои другарство... како и да е... ако немаше другарство помеѓу момче и девојче сите до сега ќе беа легнати... Rolling Eyes geek

па може некој од нив те сфиѓа ама нејќе да ти каже... нишо не се знае
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nUt on Пон Јан 05, 2009 7:03 pm

сакав да кажам дека сме преблиски... и веќе знам што мислат, знам се за нив... и ако на некој од нив им се свиѓам не се глупи да седиме во соба сами и да ми збори за некоја цура колку е јака... geek
nUt
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 25
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Зевзек on Пон Јан 05, 2009 7:05 pm

nUt напиша:сакав да кажам дека сме преблиски... и веќе знам што мислат, знам се за нив... и ако на некој од нив им се свиѓам не се глупи да седиме во соба сами и да ми збори за некоја цура колку е јака... geek
абе се е океј!!али од кај занеш дека они коа се сами не зборат за тебе!!!или барем во текот на вашето дружење не се појавие симпатии кај некого!!!

_________________
1.Јади грав за да не те страв!!
2.Се што неможе ѓаволот да напраи,може жената!!
3.Брат брата не рани,лебот 23 денари!!
4.Ако ветерот дува зашто не и ние!!
ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЗЕВЗЕКМАНИЈА НАПРЕД!!
Зевзек
Зевзек
Модератор
Модератор

Број на мислења : 452
Age : 24
Местолокација : позади седум мориња,планини и седум трафики
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nUt on Пон Јан 05, 2009 7:07 pm

па тоа сеуште не се случило... а не се никогаш сами само кога спијат затоа што сме стално заедно... geek
nUt
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 25
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Вто Јан 06, 2009 3:15 am

nUt напиша:сакав да кажам дека сме преблиски... и веќе знам што мислат, знам се за нив... и ако на некој од нив им се свиѓам не се глупи да седиме во соба сами и да ми збори за некоја цура колку е јака... geek

Кажувај кои се тие одма идам да ги прашам 100% барем еднаш се појавила симпатија во текот на вашето дружење, а штом ти се другари мислиш дека ќе сакаат да ти расипат врска со дечкоти или можеби само им е срам!
Од лично искуство ти кажувам имам симпатии кон една другарка,ама она има дечко со кој иде подолго време и размисли дали е другарски од моја страна да и кажам за мојата симпатија со ризик дека ќе им уништам нешто за кое толку се труделе!И ја пред неа зборам за други женски зашто не може она да биде тема на разговор и сеуште ја свиѓам и ќе ја свиѓам, но животот продолжува барам други !!Ако се укаже некогаш шанса зашто да не пробам!!
Иначе ми е другарка од клас!!па сеа види, а за текстовиве се толку долги пошо се иам пореметено нешо бев на водно и се мрднав малце али мислам ќе ми помине до утре!!!

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by MaJa on Вто Јан 06, 2009 3:33 am

ЛечењеSmile
MaJa
MaJa
Чирак
Чирак

Број на мислења : 119
Age : 24
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nikle22 on Вто Јан 06, 2009 4:35 am

Јас исто така стојам позади тоа дека нема така блиско пријателство меѓу машко и женско. Точно е тоа што ти го кажа аце.. немој да се изненадиш ако еден ден слушнеш дека некој од нив те сфиѓа. Јас од лично искуство ти зборам лесно е да се заљубиш во најдобар пријател/ка премногу лесно е.

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Buubz on Сре Јан 07, 2009 12:46 am

се останува на нас да си откриеме
Buubz
Buubz
Шеф
Шеф

Број на мислења : 438
Age : 25
Местолокација : Погледни преку прозор...ќе ме видиш..
Поени :
40 / 10040 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by MaJa on Сре Јан 07, 2009 2:04 am

Buch993 напиша:се останува на нас да си откриеме
Се согласувамSmile
MaJa
MaJa
Чирак
Чирак

Број на мислења : 119
Age : 24
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Сре Јан 07, 2009 3:48 am

Buch993 напиша:се останува на нас да си откриеме

не те сваќам што сакаш да кажеш али ок

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by dAME on Чет Јан 08, 2009 3:40 am

Има бе луѓе зашто да нема ?
dAME
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Чет Јан 08, 2009 5:22 am

dAME напиша:Има бе луѓе зашто да нема ?

Епа ајде кажи ми пример шом имало.Кажи ми некоја твоја другарка со која си бил цело време и си се дружел и што не си ја присвиѓал ниту еден момент во текот на целото ваше другарување!

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Боyана on Нед Јан 11, 2009 6:34 pm

ПОСТОИ!!! џД
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nikle22 on Нед Јан 11, 2009 9:56 pm

Боyана напиша:ПОСТОИ!!! џД

Па не сум баш најсигурен во тоа, мислиш дека има двајца многу добри другари зборуваме од различен пол, а нема симпатии од едната или другата страна... незнам баш мислам дека постои пријателство но многу блиско .... nope

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Боyана on Нед Јан 11, 2009 10:06 pm

Абе глеј сеа може да има симпатии од некоја страна али тоа валда нема да го расипе другарството зависи...значи може да му се присвиѓа и по некое време више не и пак да си останат што биле значи пак тоа е блиско пријателство има мн начини али сепак постои имам пример од другарка и другар што се од градинка заедно и никад не помислиле на тоа...а и да помислиле више не така да постои...џД
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nikle22 on Нед Јан 11, 2009 10:10 pm

Е така веќе може.. битно е дека тие помислиле еднаш сега веќе може не но битно е дека имало Smile

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Боyана on Нед Јан 11, 2009 10:11 pm

Хаааах ама сепак постои џД мене другар онака може малце да ми се присвиѓа а не со некој шо би била постојано така да...зашо да не постои...џД
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Saint_GHB on Нед Јан 11, 2009 10:18 pm

Па.. јас не се согласувам со вас... може да постои блиско пријателство!!! Во 80 % од случаите на пријателство... се свигаат децата... но не мора тоа да завши со врска... тоа е нормално привлекување...машко женско. свакате...?
ПС.
и.. ако не е така како шо викам ке треба да тепам некој...затоа.. така е
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Боyана on Нед Јан 11, 2009 10:31 pm

Потполно се согласувам џД
Боyана
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Simon4e =) on Нед Јан 11, 2009 11:40 pm

пффф....по4есто во секое пријателство меѓу машко и женско доаѓа до свиѓање од едната страна и на крај завршило ко врска (има мн такви слу4аеви)...е сеа зависи дали после таа врска пак ќе останат другари или нема да праат муабет никад више..:Ѕ
А па и немора да зна4и дека ќе дојде до стео ова шо се дешава мн ретко =)))
епа...така мислам ја! =))
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by alekfcjuve on Пон Јан 12, 2009 1:29 am

Боyана напиша:Абе глеј сеа може да има симпатии од некоја страна али тоа валда нема да го расипе другарството зависи...значи може да му се присвиѓа и по некое време више не и пак да си останат што биле значи пак тоа е блиско пријателство има мн начини али сепак постои имам пример од другарка и другар што се од градинка заедно и никад не помислиле на тоа...а и да помислиле више не така да постои...џД

Абе никој не рече дека мора да се фатат или слично ако постои свигање, туку дека скоро секогаш штом си толку време со некоја личност од спротивниот пол (другарка)си размислил барем еднаш на тоа вие двајца да сте нешто повеќе од другари!

_________________
1-2 Freddy's coming for you
3-4 Better lock your door
5-6 Crab your crucifix
7-8 Better stay up late
9-10 Never sleep again!
[b]Freddy Krueger!!!![/b]
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 12, 2009 3:58 am

абе на место ти е тоа ама 70% од таквите слу4аи завршиле со тоа „нешо поише од другари“
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nUt on Пон Јан 12, 2009 9:16 pm

Се разбира дека има!

мене повеќето пријатели ми се машки Arrow
позабавно друштво се, можи да ги прашаш се и ќе ти одговорат искрено,
можи да го исчукаат бившиот, држат пиење повеќе од женските и можиш да
излегуваш со нив во `критични ситуации`.

Тие се според мене едни од најстабилните и најискрените пријателства.
доколку се развијат во љубов, тоа само значи дека навистина не си згрешил во изборот.

сум имала, имам и ќе имам еден куп машки пријатели и ниту едно не се растурило поради заљубување.
имам
еден другар со кој се забавувавме еден период во средно, многу се
сакаме, знам дека сум му репер за девојка и тој мене за дечко, ама на
тоа слатко си се смееме кога седнуваме на кафе или се запиваме по
кафичи.знаеме дека не сме за пар, оти премногу се почитуваме и се
поврзавме на ниво повисоко од љубов.

имам друг пријател со кој в
очи си кажуваме дека се сакаме, варијанта на овој првиот, само што го
сметам за сродна душа. имаме праено муабет за факторот `заљубување` и
двајцата заклучивме дека во врска нема да бидеме `ние` и дека она што
го имаме е прекрасно такво какво што е, кој како сака нека го нарекува,
и кој што сака нека мисли. And he's HOT! и не, се немаме бакнато
никогаш, and we never will.

а другите, да не почнам да
набројувам. можеби сум машки тип на девојка, ама мажите ми се интересно
друштво и знам дека ме сакаат, почитуваат и гледаат како one of the
guys. Меѓу нив сум нашла браќа. можеби е тоа до начинот на кој сум
воспитувана да ги гледам односите меѓу луѓето, можеби бидејќи сум
растена со машки и како син на тато, ама верувам во ваквите
пријателства и отворено зборувам со моите машки пријатели. geek
nUt
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 25
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 12, 2009 9:48 pm

nUt напиша:Се разбира дека има!

мене повеќето пријатели ми се машки Arrow
позабавно друштво се, можи да ги прашаш се и ќе ти одговорат искрено,
можи да го исчукаат бившиот, држат пиење повеќе од женските и можиш да
излегуваш со нив во `критични ситуации`.

Тие се според мене едни од најстабилните и најискрените пријателства.
доколку се развијат во љубов, тоа само значи дека навистина не си згрешил во изборот.

сум имала, имам и ќе имам еден куп машки пријатели и ниту едно не се растурило поради заљубување.
имам
еден другар со кој се забавувавме еден период во средно, многу се
сакаме, знам дека сум му репер за девојка и тој мене за дечко, ама на
тоа слатко си се смееме кога седнуваме на кафе или се запиваме по
кафичи.знаеме дека не сме за пар, оти премногу се почитуваме и се
поврзавме на ниво повисоко од љубов.

имам друг пријател со кој в
очи си кажуваме дека се сакаме, варијанта на овој првиот, само што го
сметам за сродна душа. имаме праено муабет за факторот `заљубување` и
двајцата заклучивме дека во врска нема да бидеме `ние` и дека она што
го имаме е прекрасно такво какво што е, кој како сака нека го нарекува,
и кој што сака нека мисли. And he's HOT! и не, се немаме бакнато
никогаш, and we never will.

а другите, да не почнам да
набројувам. можеби сум машки тип на девојка, ама мажите ми се интересно
друштво и знам дека ме сакаат, почитуваат и гледаат како one of the
guys. Меѓу нив сум нашла браќа. можеби е тоа до начинот на кој сум
воспитувана да ги гледам односите меѓу луѓето, можеби бидејќи сум
растена со машки и како син на тато, ама верувам во ваквите
пријателства и отворено зборувам со моите машки пријатели. geekод кај знаеш дека некој од нив не те свиѓа??незнаеш....зна4и сепак останува дека неможе....колку и да сте блиски мушкото нема да ти се довери целосно пошо можда крие некакви 4уства кон тебе....=))
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by nUt on Пон Јан 12, 2009 10:03 pm

значи... и претходно кажав... а ете и во тој пост... тие другари ми се идеали за дечко, како и јас на нив и веќе го имаме милиони пати поминато тој муабет... geek
nUt
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 25
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали верувате во блиско пријателство помеѓу две личности од спротивен пол

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот