Фан клуб: Милан

Go down

Фан клуб: Милан

Пишување by dor4o on Саб Дек 27, 2008 2:09 pm

Нема што да се каже. Можеби последниве 2 сезони не се на посакуваното ниво но МИЛАН си е МИЛАН. Најдобриот италијански тим на европско ниво со дури 7 титули во лигата на шампионите. Далеку за нив се интер и јуве. Сите кои го подржувате или навивате за МИЛАН пишете ваши мислења за сите случувања, новости што се случуваат околу Милан
ФОРЦА МИЛАН
dor4o
dor4o
Чирак
Чирак

Број на мислења : 144
Местолокација : Скопје
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by alekfcjuve on Саб Дек 27, 2008 2:16 pm

dor4o напиша:Нема што да се каже. Можеби последниве 2 сезони не се на посакуваното ниво но МИЛАН си е МИЛАН. Најдобриот италијански тим на европско ниво со дури 7 титули во лигата на шампионите. Далеку за нив се интер и јуве. Сите кои го подржувате или навивате за МИЛАН пишете ваши мислења за сите случувања, новости што се случуваат околу Милан
ФОРЦА МИЛАН
не брат тие полседниве години не се на никакво ниво !!! хехе место да земат како јуве да ги наредат победи они се зезаат ако они губат
alekfcjuve
alekfcjuve
Модератор
Модератор

Број на мислења : 310
Age : 27
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by Duci GEGE on Саб Дек 27, 2008 2:17 pm

Абе дор4о бе ја незз дали не се у форма Милан ама мислам дека годините си го прават своето... а за тоа дека ЈУВЕ се далеку зад Милан не сум баш сигурен зашто кога ке видиш ЈУВЕ имаат повеке титули и од Милан и од Интер affraid
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by *Angela* on Саб Дек 27, 2008 6:38 pm

Е ок де секој си има право да навива за свој тим...Така да FORZA MILAN cheers
*Angela*
*Angela*
Почетник
Почетник

Број на мислења : 21
Age : 25
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by nikle22 on Саб Дек 27, 2008 7:21 pm

Така е Ангела затоа си постои фан клуб Милан, тука сите навивачи на Милан ги делат своите мислења и наиваат за истиот тим епа што да ви кажам освен со среќа се надевам дека ќе успеете нешто сезонава се најдобро поздрав
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by MaJa on Нед Дек 28, 2008 3:38 pm

Милан ЗВЕРОВИ!SmileSmile
MaJa
MaJa
Чирак
Чирак

Број на мислења : 119
Age : 24
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by miljan77 on Пон Јан 05, 2009 5:11 pm

Стварно се незаменливи ги имаме во тим Кака Пато Шевченко Роналдињо така да нема кој да не сопре најмалку што ќе бидеме сезонава е вицешампион
miljan77
miljan77
Почетник
Почетник

Број на мислења : 66
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by Daki on Пон Јан 05, 2009 10:58 pm

Оваа сезона се многу подобри ама пак Милан си се Милан па нема ништо да напраат

Daki
Почетник
Почетник

Број на мислења : 49
Age : 27
Местолокација : Скопје
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by Duci GEGE on Пон Јан 12, 2009 9:53 pm

ах ах се извадивте против рома некако
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by Toci on Сре Јан 14, 2009 6:14 pm

Незнам што е со тимов. Имаат стварно многу добри играчи али многу ги мрзам
Toci
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by Duci GEGE on Сре Јан 14, 2009 9:59 pm

Toci напиша:Незнам што е со тимов. Имаат стварно многу добри играчи али многу ги мрзам

па зарем во милан има добри играчи??? ја колку што знам само Кака им вреди и може да се рече Пато иако премногу го форсираат, другото е се пензионерски дом
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by miljan77 on Чет Јан 15, 2009 6:23 pm

Duci GEGE напиша:
Toci напиша:Незнам што е со тимов. Имаат стварно многу добри играчи али многу ги мрзам

па зарем во милан има добри играчи??? ја колку што знам само Кака им вреди и може да се рече Пато иако премногу го форсираат, другото е се пензионерски дом
ако нема во милан во јуве да не има добри играчи види ги играциве па после зботувај* Dida G 1
* Christian Abbiati G 12
* Zeljko Kalac G 16
*
* Mattioni i D -
* Paolo Maldini D 3
* Kakhaber Kaladze D 4
* Alessandro Nesta D 13
* Gianluca Zambrotta D 15
* Marek Jankulovski D 18
* Giuseppe Favalli i D 19
* Philippe Senderos D 24
* Daniele Bonera D 25
* Matteo Darmian D 36
* Denis Fondrini D 52
* Nicola Pasini D 53

* Emerson M 5
* Gennaro Ivan M 8
* Clarence Seedorf M 10
* Mathias M 14
* Tabaré Viudez M 20
* Andrea Pirlo M 21
* Kakà M 22
* Massimo Ambrosini i M 23
* David Beckham M 32
* Rodney Strasser M 51
* Jordan Pedrocchi M 51
* Wilfred Osuji M 54
* Luca Antonini M 77
* Ronaldinho M 80
* Mathieu Flamini M 84

* Alexandre Pato Alexandre Pato F 7
* Filippo Inzaghi F F 9
* Marco Borriello F 11
* Andriy Shevchenko F 76

* Carlo Ancelotti M -
miljan77
miljan77
Почетник
Почетник

Број на мислења : 66
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by Duci GEGE on Пет Јан 16, 2009 3:24 pm

miljan77 напиша:
Duci GEGE напиша:
Toci напиша:Незнам што е со тимов. Имаат стварно многу добри играчи али многу ги мрзам

па зарем во милан има добри играчи??? ја колку што знам само Кака им вреди и може да се рече Пато иако премногу го форсираат, другото е се пензионерски дом
ако нема во милан во јуве да не има добри играчи види ги играциве па после зботувај* Dida G 1
* Christian Abbiati G 12
* Zeljko Kalac G 16
*
* Mattioni i D -
* Paolo Maldini D 3
* Kakhaber Kaladze D 4
* Alessandro Nesta D 13
* Gianluca Zambrotta D 15
* Marek Jankulovski D 18
* Giuseppe Favalli i D 19
* Philippe Senderos D 24
* Daniele Bonera D 25
* Matteo Darmian D 36
* Denis Fondrini D 52
* Nicola Pasini D 53

* Emerson M 5
* Gennaro Ivan M 8
* Clarence Seedorf M 10
* Mathias M 14
* Tabaré Viudez M 20
* Andrea Pirlo M 21
* Kakà M 22
* Massimo Ambrosini i M 23
* David Beckham M 32
* Rodney Strasser M 51
* Jordan Pedrocchi M 51
* Wilfred Osuji M 54
* Luca Antonini M 77
* Ronaldinho M 80
* Mathieu Flamini M 84

* Alexandre Pato Alexandre Pato F 7
* Filippo Inzaghi F F 9
* Marco Borriello F 11
* Andriy Shevchenko F 76

* Carlo Ancelotti M -

ај кажи ми од голманите кој е добар?
од средина можам да го издвојам само Сендерос другото се се старци
од средина го поштуем Кака Пирло и Гатузо
од напад само Пато иако премногу го форсираат како што кажав веке
и тоа е

а од ЈУВЕ Буфон, Киелини, Молинаро, Григера, Сисоко, Недвед, Поулсен, Џиовонко, Де Чељи, Амаури, Јакинта, Трезаге и најѕверот ДЕЛ ПИЕРО
Duci GEGE
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фан клуб: Милан

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот