Дали на приватен или на државен?

Go down

Дали на приватен или на државен?

Пишување by dor4o on Саб Дек 27, 2008 2:14 pm

Во последно време се отворија голем број приватни факултети кои нудат едукација со врвни кадри по европски терк.
Со ова државниот универзитет Кирил и Методиј доби голема конкуренција.Каде би се запишале?
avatar
dor4o
Чирак
Чирак

Број на мислења : 144
Местолокација : Скопје
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Ljupcomir on Пон Јан 05, 2009 4:35 pm

Би идел на државен бидејќи во повеќето приватни факултети многу се дигнати студентите

Ова е барем мое мислење незнам за вас
avatar
Ljupcomir
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 401
Age : 24
Местолокација : Живеам далеку, а утре ќе врне
Држава :
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by kiko_vlae on Пон Јан 05, 2009 9:21 pm

приватен ама на штул на фон или европски не би идел пошо сегде по веснициве бараат или од уневерзитет кирил и методиј да бидеш или од штул lol! lol!
avatar
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 25
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by dAME on Пон Јан 05, 2009 9:56 pm

Се согласувам со Љупчомир, ама државава ни се распаѓа...
avatar
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by aCCe on Вто Јан 06, 2009 3:14 am

На државен дефинитивно
avatar
aCCe
Почетник
Почетник

Број на мислења : 86
Age : 27
Местолокација : Дома =]]
Поени :
120 / 100120 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Duci GEGE on Вто Јан 06, 2009 3:16 am

на државен
avatar
Duci GEGE
Модератор
Модератор

Број на мислења : 828
Age : 25
Местолокација : Скопје,Македонија
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by dor4o on Сре Јан 07, 2009 4:59 am

И ја преферирам државен
avatar
dor4o
Чирак
Чирак

Број на мислења : 144
Местолокација : Скопје
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by nikle22 on Сре Јан 07, 2009 1:17 pm

Државен и јас би одбрал

_________________
avatar
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Chaki on Сре Јан 07, 2009 9:28 pm

Државен. geek
avatar
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава :
Поени :
65 / 10065 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Konjot on Нед Јан 11, 2009 1:50 am

Државен дефинитивно со оглед на тоа што владава сегашна многу форсира и со образование и со домашни производи... lol!
avatar
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 24
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Боyана on Пон Јан 12, 2009 3:09 pm

Е на приватен би одела џД брат ми е на штул и ја изглеа ке му ја бапнам таму иако ми е прерано и нејќам толку многу на штул зависи шо ке биде сепак приватен џД
avatar
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by nUt on Пон Јан 12, 2009 4:19 pm

Боyана напиша:Е на приватен би одела џД брат ми е на штул и ја изглеа ке му ја бапнам таму иако ми е прерано и нејќам толку многу на штул зависи шо ке биде сепак приватен џД

Штул ти е јака ствар... и не се дигнати студентите... а и со многу малку учење се поминува... а неговата диплома е единствената диплома на балканов признаена од приватните факултети... Wink

како и да е... јас сеуште незнам што ќе правам.... планирам да заминам од државава.. но доколку останам .. е стварно незнам што ќе правам... geek
avatar
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 25
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Боyана on Пон Јан 12, 2009 4:43 pm

Хехехехе абе мн е јако на Штул ств ама зависи шо планираш понатака и има доста албанци на Штул и некои провесори се албанци али нема везе јако е и да мн малку учење има а и лесно примаат да идеш вондредно само треба да имаш образложение и готоо џД хх
avatar
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 12, 2009 8:27 pm

ПРИВАТЕН дефинитивно...ххх
дипломата ќе ти биде признаена секаде...ии боље е ја на приватен ке идам иако е рано ама миослам дека ќе си истанам на тоа! Very Happy
avatar
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by nUt on Пон Јан 12, 2009 9:01 pm

Simon4e =) напиша:ПРИВАТЕН дефинитивно...ххх
дипломата ќе ти биде признаена секаде...ии боље е ја на приватен ке идам иако е рано ама миослам дека ќе си истанам на тоа! Very Happy

како што кажав во претходниот пост... од приватните факултети во Македонија само дипломата од Штул ти е признаена секаде.. другите дипломи од приватните факултети не ти ги признаваат.. затоа што има многу луѓе што ќе отворат факултет ајде сите давајте пари ќе поминете.. кај нас во оваа држава да можеби ќе ти користи таа диплома од приватните затоа што си поминал без врска, не си се мачел да учиш (и така само такви луѓе успеваат кај нас), ама доколку одиш некаде во странство џабе ти е приватен... Smile geek
avatar
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 25
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Toci on Вто Јан 13, 2009 2:02 pm

Абе не се знае уште али на приватен и да отидеш ќе го завршиш без проблем али тапа ќе бидеш пак а на државен повеќе ќе се помачиш али ќе ти остане нешто барем ви глава..Така да има време за размислување Very Happy
avatar
Toci
Шеф
Шеф

Број на мислења : 418
Age : 25
Местолокација : Дома и кај Чаки од време на време хаха Лажам
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Saint_GHB on Вто Јан 13, 2009 10:28 pm

државен.. зш у Приватен по скали можеш само да паднеш. Чист пример е братучет ми.. иде на испит.. еден збор не знае.. и поминува со 6 ка... и после тоа е факултет.
avatar
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by dAME on Пет Јан 16, 2009 4:46 pm

Боyана напиша:Е на приватен би одела џД брат ми е на штул и ја изглеа ке му ја бапнам таму иако ми е прерано и нејќам толку многу на штул зависи шо ке биде сепак приватен џД

Бојана, Полека...
avatar
dAME
Шеф
Шеф

Број на мислења : 361
Age : 24
Местолокација : Дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-02

Преглед на профилот на членот http://www.maxporn.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Боyана on Пет Јан 16, 2009 11:50 pm

dAME напиша:
Боyана напиша:Е на приватен би одела џД брат ми е на штул и ја изглеа ке му ја бапнам таму иако ми е прерано и нејќам толку многу на штул зависи шо ке биде сепак приватен џД

Бојана, Полека...

Хахахахахах џД ајде пополекаа...
avatar
Боyана
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 578
Age : 23
Местолокација : Пред лаптоп џД
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by J@N@ on Саб Јан 17, 2009 2:22 pm

би одела на државен
avatar
J@N@
Мајстор
Мајстор

Број на мислења : 218
Age : 23
Местолокација : зад трафиката
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Chaki on Нед Мар 15, 2009 3:20 pm

Државен... Smile

_________________


I am 84% addicted to Counterstrike. What about you?
avatar
Chaki
Модератор
Модератор

Број на мислења : 1256
Држава :
Поени :
65 / 10065 / 100

Registration date : 2008-12-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by kiko_vlae on Пет Окт 30, 2009 2:16 pm

nUt напиша:
Боyана напиша:Е на приватен би одела џД брат ми е на штул и ја изглеа ке му ја бапнам таму иако ми е прерано и нејќам толку многу на штул зависи шо ке биде сепак приватен џД

Штул ти е јака ствар... и не се дигнати студентите... а и со многу малку учење се поминува... а неговата диплома е единствената диплома на балканов признаена од приватните факултети... Wink

како и да е... јас сеуште незнам што ќе правам.... планирам да заминам од државава.. но доколку останам .. е стварно незнам што ќе правам... geek


штул башка не е приватен него државен пуштен у продажба по препорака од еуропска унија.. сите си милиме дека е приватен али не е...
avatar
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 25
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали на приватен или на државен?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот