Секс со пријател/ка?

Go down

Секс со пријател/ка?

Пишување by nikle22 on Сре Јан 21, 2009 1:41 pm

Во повеќе случаеви е имало некое машко-женско пријателство во кое
едната страна е повеќе заинтересирана од другата, но што ако е двете
страни се расположени за тоа?
Одговор на прашањето "што после сексот со пријателот/ката" не
е едноставен. Пријателите често се однесуваат и како заљубените парови,
на пример: имаат долги телефонски разговори, излегуваат на вечера, на
кино, се опуштаат на кревет додека гледат тв и на крај не е необично
ако се тоа заврши со секс. После сексот со пријателот/ката се
поттикнуваат разни чувства, а најчесто каењето. По американскиот
AskMen, постојат неколку чекори на кои мора да се придржувате ако
сакате да го вратите старото пријателство.
Ден по сексот


Ако се тоа се случило во работен ден, брзо фатите се за работата која
ве чека и по некој саат-два испратете смс на пријателот/ката со малку
така смешна содржина за претходната вечер (со што вашиот/а пријател/ка
нема да се чувствува искористен/а), и брзо почнете со друга тема.А во случај на викенд немој цел ден да останете во кревет со него/неа,
изнајдите начин да кажете дека одите на некое место сами, и договорете
се да се видите за ден-два на кафе или ручек.
Цела недела после тоа

Не влегувајте во ситуација пак да се повтори се тоа и одржувајте го вашето пријателство.
Не излегувајте со неа/него на забави или вечери кои е за парови.
Со месеци подоцна

Отворено разговарајте за некој/а што ви се допаѓа и немој да бегате од
разговори за она што се случило, бидејќи тоа е пред неколку месеци и
нема потреба да е некој проблем.
Ако и понатаму чувствувате
некоја кривица, сакате да се повтори сексот со пријателот/ката, или
само еден од вас го сака тоа - мора да разберете дека вашето
пријателство не е веќе пријателство.

_________________
nikle22
nikle22
Администратор
Администратор

Број на мислења : 912
Age : 26
Местолокација : Скопје, Македонија
Поени :
150 / 100150 / 100

Registration date : 2008-12-25

Преглед на профилот на членот http://brkajrabota.allgoo.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс со пријател/ка?

Пишување by kiko_vlae on Сре Јан 21, 2009 1:56 pm

еееееее браво никле сеа ќе почнам да го применувам ова ако спијам со некоја другарка lol! lol!
kiko_vlae
kiko_vlae
Про
Про

Број на мислења : 866
Age : 25
Местолокација : право па лево у 4-та врата надесно круг xD
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2008-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс со пријател/ка?

Пишување by Konjot on Пет Јан 23, 2009 3:52 am

Хмм ако си слаб на чувства се е можно!!!!=]=]=]
Konjot
Konjot
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 544
Age : 24
Местолокација : Држава Ѓорче
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс со пријател/ка?

Пишување by nUt on Саб Јан 24, 2009 12:04 am

oho.. Bugi dojdi.. Very Happy Very Happy Very Happy

se shalam...
nUt
nUt
БркајРабота VIP
БркајРабота VIP

Број на мислења : 554
Age : 25
Местолокација : Between the flowers....
Поени :
55 / 10055 / 100

Registration date : 2009-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс со пријател/ка?

Пишување by Saint_GHB on Нед Јан 25, 2009 4:09 am

Би прифанал.. но само секс.. без чуства
Saint_GHB
Saint_GHB
Чирак
Чирак

Број на мислења : 115
Age : 25
Местолокација : K4
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс со пријател/ка?

Пишување by Simon4e =) on Пон Јан 26, 2009 12:54 am

Зависи кој како сака,ако биле пријатели долго време и по4нале да се гледаат поинаку од пријатели не би требало ништо да ги спре4и да има нешто меѓу нив,ама како што пишува горе ке мора да разберат дека веќе ме се пријатели Neutral
Simon4e =)
Simon4e =)
Деловен работник
Деловен работник

Број на мислења : 617
Age : 24
Местолокација : дома
Поени :
50 / 10050 / 100

Registration date : 2009-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Секс со пријател/ка?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот