Предавање: Здравје за целото семејство

Go down

Предавање: Здравје за целото семејство

Пишување by Aqua Source on Нед Мај 24, 2009 4:05 pm

Предавање: Zdravje za celoto semejstvo.
здравје, виталност и енергија со најдобрите храни на природата


- Афа Алгите –лековит жив воден цвет на природата. Шампион во минерали, витамини, масни киселини.......

- Зелена Енергија – зелената крв на планетата, најсилната храна за имунитетот

- Колострум – првото мајчино млеко – имунитет во капсула

- Есенцијални масни киселини – Омега 3, Омега 6 и Омега 9 во вид на ладно цедено масло од 88 видови семки, билки и риба

И многу други...супер храни (дарови од природата)

Предавач: Д-р Петар Најденов, педијатар и хомеопат

Ќе се одржи во Социјалистичка партија карши Градска Болница

вторник 26.05.2009 во 19 часот

Организатор: Aquasource, Алжирска 30, Скопје
Тел: +389 2 3091070
Факс: +389 2 3091076
contact@aquasource.net.mk
www.aquasource.net.mk
avatar
Aqua Source
Почетник
Почетник

Број на мислења : 15
Поени :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-04-27

Преглед на профилот на членот http://www.aquasource.net.mk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот